Skip to content
Meta-tervise diagnostika

META-TERVIS E METAMEDITSIIN

META-tervis ehk Metameditsiin on integratiivse meditsiini arenenuddiagnostika- ja teraapiamudel, mis baseerub bio-psühho-sotsiaalsete tegurite seostel.
See mudel aitab meil mõista ja parandada oma tervislikku olukorda, kuna osutab haiguste algsetele tekkepõhjustele, võimaldades sel moel meil saavutada heaolu ning tervis.
Metameditsiin annab meile täpse, kõikide haiguslike seisundite empiiriliselt tõestatud mõistmise, olgu selleks siis seljavalu, vähk, diabeet, südamehaigus, ekseem või lihtsalt külmetushaigus.

KOLM SÕNA METAMEDITSIINI MÕISTMISEKS:

Meta – tuleneb kreekakeelsest sõnast ja tähendab kõikehõlmavat, kõrgemal seisvat. Meta-vaatenurk asub väljaspool sündmust, andes olukorrast selgema ülevaate ja perspektiivi.
Bioloogiline – tervise saavutamise loodusseadused. Pole vaja mingeid teooriaid ega oletusi.
Holistiline – hõlmab endas traditsioonilist meditsiini, komplementaarset meditsiini ja alternatiivset meditsiini. Oluline on mõista, et metameditsiin ei ole mingi uus teraapiavorm, vaid on diagnostikavahend, mis annab haigusprotsessi mõistmise. See mõistmine võimaldab raviprotsessis toetuda loomulikele tervenemisprotsessidele ja taastada seeläbi tervis.

Metameditsiini tervisenõustajad ja terapeudid aitavad oma patsientidel leida haiguse algpõhjusi ja avardada inimese teadlikkust sümptomite bioloogilisest, psühholoogilisest ja sotsiaalsest tähendusest kui olulisest sammust täieliku tervise saavutamisel.

Metameditsiin baseerub keha, meele, hinge ja sotsiaalsete mõjude seostel ning integratiivsel meditsiinil ning kasutab 10 põhiprintsiipi, et defineerida meie uuenenud arusaamist haigusest, tervenemisest ja tervisest kui protsessist tervikuna. Need printsiibid baseeruvad keha bioloogilistel ellujäämisprogrammidel, teaduslikult kaardistatud füüsilistel sümptomitel (ajus esinevatel muutustel) ning esmase konflikti (ootamatu elusündmuse) seostel.
Metameditsiinilises diagnostikas pole tegemist mitte ainult keha-meele seostega, vaid väga spetsiifiliste seostega organi-meele-aju-sotsiaalsete mõjurite vahel. Iga piirkond meie ajus vastab spetsiifilisele organile ja spetsiifilisele konfliktile või traumaatilisele sündmusele ning sotsiaalse ümbruskonna kogemisele.

Uuringud on näidanud, et haiguse tekkele eelneb peaaegu alati märkimisväärne emotsionaalne kogemus. Kui me kogeme konfliktišokki e. sündmust, mis on täiesti ootamatu, väga dramaatiline ja emotsionaalne, siis reageerib meie organism sellele automaatselt muutustega, mida me nimetame haiguslikeks seisunditeks (ingl. k. ’dis-ease’ ) nagu kasvaja, ekseem, diabeet jne.

Erinevad meditsiinieksperdid on sageli märkinud stressi kui halva tervise peamist põhjustajat. Metameditsiin arendab seda seost veelgi edasi, seostades spetsiifilist tüüpi emotsionaalse stressi ja spetsiifilise organi-aju vahelise relee (ühenduse), mille tõttu saab mõjutatud organism tervikuna kõikidel tasanditel, bio-psühho-sotsiaalselt.
Kõikide haiguslike seisundite diagnostikas ja teraapias rakendatakse peamisi punkte ja faase, mis näitavad sulle minevikus toimunud sündmusi ja võimalikke eesootavaid sümptome füüsilisel, emotsionaalsel, mentaalsel ja sotsiaalsel tasandil.

ORGANITE JA KONFLIKTIDE VAHELISTE SEOSTE NÄITEID:

  • Põie limaskest = territooriumi markeerimise konflikt (piirangute või positsiooni kehtestamine)
  • Sapipõie juhad = territoriaalse viha konflikt (keegi tungib su territooriumile, ületab piire, nt naaber, rivaal, partner, töökaaslane)
  • Neerude kogumistorud = eksistentsiaalne konflikt hüljatuse ja isolatsiooniga (üksi jäämise hirm, kõige kaotamine või vajaliku toetuse puudus)
  • Neeruvaagna limaskest = territooriumi markeerimise konflikt (sisemine võimetus territooriumi piirata või markeerida; teadmatus, mida teha või kuhu minna)
  • Kopsude alveoolid = surmahirmu konflikt (surmahirm seoses õnnetustega, ränga diagnoosi saamisega jne)
  • Lihashalvatus (motoorne paralüüs) = paralüseeriv konflikt (ei saa põgeneda, ära minna, ollakse justkui olukorras lõksus)
  • Nina limaskest = “haisev” konflikt (solvumine, millegi peale pahane, ärritunud olemine)
  • Perikard (südamepaun) = südame vastu suunatud konflikt (füüsiline või emotsionaalne südame vastu suunatud rünnak)
  • Marrasnahk e. epidermis = lahusoleku konflikt (füüsilise kontakti kaotus, kontakti kaotus emaga, perekonnaga, sõpradega)
  • Kaksteistsõrmiksool = viha-, seedimiskonflikt (võimetus olukorda „seedida“, nt viha sugulaste, sõprade, töökaaslaste vastu)
  • Kõhunääre = viha-võitluse konflikt (võitlus, viha, vaidlused inimeste, raha, asjade omamise pärast)
  • Emakasuue ja -kael = territooriumi kaotamise või hirmukonflikt

Personaalse info saamiseks registreeru vastuvõtule!