Skip to content
Bach’i õieteraapia

 Meie heaolu sõltub sellest, kuidas me ennast tunneme.

Meie heaolu sõltub sellest, kuidas me ennast tunneme. Kui väärtuslikuks, edukaks, heaks, ilusaks ja teadlikuks end peame. Kõigest sellest sõltub omakorda, kuidas toimib meie reaalne maailm. Kui tundub, et tänane reaalsus on tasakaalust väljas ja me ei tunne end nii hästi kui sooviksime, siis siin on üheks tõhusaks vahendiks Õieteraapia.
Õieteraapia on loodusteraapia liik, kus raviks kasutatakse teatavate taimede õisi. Bachi õieteraapia põhimõtteks on ravida haiget, mitte haigust.
Õietilgad sisaldavad taime energiat, mis toob leevendust just psüühiliste ja vaimsete probleemide korral. Haigused tekitavad inimestes hirmu ja ebakindlust. Hirm omakorda röövib meilt jõu haiguse vastu võitlemiseks. Võidakse küll saada leevendust arstirohust, kuid kui haiguse tõelist põhjust ei kõrvaldata, tuleb ta kindlasti tagasi. Sageli keeldutakse nägemast seost psüühilise seisundi ja füüsilise kannatuse vahel. Väga tähtis on näha seost psüühilise olukorra ja füüsiliste vaevuste vahel. Saades teadlikuks oma tegelikust emotsionaalsest seisundist saame koos teraapiaga kiirendada sisemisi muutusi.

Õieteraapiat on edukalt ka kasutatud laste, loomade ja taimede tervendamisel, seega on mõistetav, et teadvustamine ei ole paranemise tingimus vaid seda soodustav faktor. Näiteks Soomes kasutavad ämmaemandad õietilku kui vastsündinu on šokis, hirmunud või kui sünnitus on olnud raske. Inglismaal on süsteem laialt levinud ja õietilgad müügil ka apteekides ja tervisetoodete poodides, samuti kasutatakse neid toetavate loodustoodetena haigete paranemisprotsessis. Samuti on abi saadud depressiooni puhul, lastel käitumishäirete, täiskasvanutel armukadeduse, üksinduse ja ülepingutuse puhul. Nad leevendavad hirmu, viha, väsimust, ärritust, kurbust, masendust, šokki, stressi, hoolimatust enese ja teiste suhtes. Õietilgad aitavad inimesel hakkama saada keeruliste olukordadega, mis igapäevaelus ette tulevad.
Õietilkadel pole kahjulikke kõrvalmõjusid, neist ei teki sõltuvust. Neid võib kasutada koos arsti poolt määratud ravimitega.

Õieteraapia konsultatsioon

Õieteraapia erineb psühholoogi vastuvõtust, kuna siin tegeletakse teemadega täpselt nii süvitsi, kui Sina valmis oled ning millega soovid tegeleda.
Teraapiaprotsessi käigus leiame koos läbi vestluse Sinu hingetüübi. Seejärel vaatame missugune on Sinu elu häiriv probleem ja millised negatiivsed emotsioonid Sinu elu segavad ning valmistame koostöös spetsiaalse õiesegu just Sulle.
Koju saad kaasa pudeli õietilkadega, mida Sa siis võtad järjest 3 nädalat. Seejärel me kohtume uuesti ja vaatame mis on muutunud, ning teeme uue segu vastavalt toimunud muutustele.
Lahendus võib toimuda esimese 3 nädalaga, kuid tavaliselt kui tegemist on pikaajaliste sügavate probleemidega hakkab negatiivne emotsioon muunduma, mis tähendab seda, et tuleb välja trauma, mis põhjustab esmast emotsiooni. Tegemist on siis n.ö sibula koorimisega kiht kihilt, kuni jõutakse algse põhjuseni.
Tavaline on 2-3 konsultatsiooni. Konsultatsiooni pikkus u. 1,5 tundi.

Dr. Bachi õietilgad

Dr. Bachi õieteraapia on 38 mittemürgisest taimest koosnev loodusravisüsteem. Süsteem on loodud umbes 80 aastat tagasi Inglismaal dr. Bachi poolt, kes oli hariduselt arst ja homöopaat. Dr. Bach väitis, et inimese põhiloomuses on olla õnnelik. Ta avastas, et tegeldes patsientide isikuomaduste ja tunnetega, leevenesid nende kurbus ja füüsilised hädad loomulikul teel, nagu oleks nende kehablokeeringud vabanenud ja lasknud kehal taas normaalselt toimima hakata. Ta jõudis järelduseni, et pikaajalised negatiivsed emotsioonid põhjustavad muutusi inimese energeetikas, ning seejärel ka haigusi juba füüsilisel tasandil. Taimede energeetika aga omakorda mõjutab inimeste negatiivseid emotsioone, ning viib inimese emotsionaalsesse tasakaalu.
Rohkem infot leiad leheküljelt www.bachcentre.com.